Корисні статті

Від мрії до реальності: стратегія змін

Часто хочеться в житті щось змінити, придбати нову звичку, відмовитися від того, що шкодить. Але не завжди виходить змінюватися. Легше відкладати на завтра, на понеділок або на наступний місяць. А даремно. Всього лише кілька кроків допоможуть змінити звичку.

Крок №1. Що? Перш за все, потрібно чітко сформулювати завдання. Наприклад, «хочу навчитися водити машину» і «буду відвідувати курси водіїв» – два абсолютно різні формулювання. Перше про те, що є бажання, а друге – конкретний сигнал до дії.

Від мрії до реальності

Крок №2. Навіщо? У будь-якій справі важлива мотивація. Коли зрозуміло, навіщо докладати зусилля, тоді й енергії більше для досягнення цілей. Необхідне повне усвідомлення потрібності змін. Для цього слід написати мету і відповідь на питання «Навіщо це?», далі ставити подібне питання до кожної відповіді, поки не з’явиться відчуття неможливості нової відповіді. Наприклад, ціль: «Піти на курси англійської». Відповідь на питання «Навіщо?»: «Удосконалити знання мови». Знову питання «Навіщо?» і відповідь: «Щоб вільно говорити». «Навіщо вільно говорити?» – «Щоб самостійно подорожувати» і т. д. Останній відповідь на питання буде основним мотивом.

Крок №3. Що вийде в результаті? Тут необхідно написати, коли стане зрозуміло, що мета досягнута. Наприклад, є бажання навчитися добре в’язати. Але що таке це «добре»: для когось це в’язати шарфики, а для іншого пальто. При цьому результат повинен бути прив’язаний до часу. «Буду в’язати серветки через три місяці». Через три місяці стане зрозуміло, чи потрібно далі ставити нову мету або вже досить.

Крок №4. Оптимізація рішення. Для цього треба відповісти на питання: «Чи буде мені добре?» Можливо, мрію так хочеться реалізувати, що спосіб досягнення займе занадто багато часу і краще робити це трохи повільніше? Або дискомфорту від процесу буде більше, ніж радість від досягненної мети. Разом потрібно визначити найбільш комфортний спосіб досягнення мети.

Крок №5. Шлях змін. На цьому етапі необхідно вирішити, як саме змінювати звичку або реалізовувати мрію. Наприклад, «щоб скинути зайву вагу, буду правильно харчуватися», і перерахувати, як саме харчуватися, у який час, які страви готувати.

Крок№6. Розробка системи заохочення. Заохочувати себе за зусилля – дуже серйозний момент. Це може бути відчуття задоволення від виконаної роботи, покупка чогось смачного, придбання подарунка собі. Робіть це поетапно!!!

А далі залишиться тільки втілювати мрії в реальність!

Додавання комментарів доступно лише зареєстрованим користувачам